Historia firmy

By 14 / 01 / 1992Aktualności
historia

Profi-Parkiet Sp. z o.o. to firma rodzinna, założona przez Wojciecha Stanisławskiego 30 września 1992. Na początku swojej działalności zajmowała się układaniem parkietów, i już wtedy stosowała materiały najwyższej jakości. Wkrótce powstał pomysł, żeby kleje i lakiery sprzedawać firmom parkieciarskim. W latach 90-tych sprzedaż materiałów parkieciarskich wysokiej jakości natrafiała na barierę cenową, która w miarę upływu lat zaczęła zanikać. Konieczne było wdrożenie w Polsce praktycznych umiejętności poprzez liczne szkolenia i doradztwo techniczne. Profi-Parkiet poświęcił temu w przeszłości wiele czasu i wysiłku.

W tym okresie na rynku polskim nie istniała żadna firma dostarczająca nowoczesne materiały parkieciarskie. Stąd Wojciech Stanisławski postrzegany jest jako pionier wprowadzający nowe technologie parkieciarskie na rynek polski.

Od 1996 roku firma przestała świadczyć usługi i zajmuje się tylko sprzedażą materiałów rozszerzając w późniejszym czasie swoją ofertę o urządzenia do mierzenia wilgotności drewna, betonu i powietrza firmy GANN, materiały ścierne Sia i 3M, gwoździarki Primatech W ciągu kilkunastu lat Profi-Parkiet współpracował z wieloma renomowanymi zachodnimi producentami chemii do parkietu. Obecnie partnerami są czołowe firmy europejskie o światowym zasięgu jak: Lägler – maszyny szlifierskie;Berger-Seidle – lakiery, oleje; Chimiver – kleje, oleje; TT Woodcare – oleje.

Po latach ciężkiej pracy i harmonijnej współpracy z naszymi partnerami handlowymi możemy tylko cieszyć się, że historia miała taki bieg. Chcemy nadal, oferować produkty o najlepszym stosunku jakości do ceny, służyć pomocą techniczną wykonawcom, szczególnie, że polski klient jest niesłychanie wymagający, co potwierdzają polscy parkieciarze licznie pracujący w państwach Unii.