Plomby termiczne pod parkiet

Plomby termiczne.

Po lewej plomba nie używana, poprawej plomba po przekroczeniu temperatury 29°C

Plomby termiczne pod parkiet

Plomba termiczna ma za zadanie trwałe wskazanie maksymalnej temperatury osiągniętej przez badaną powierzchnię.  Raz przekroczona temperatura powoduje nieodwracalną zmianę barty punktu pomiarowego. Odpowiednio zamontowana plomba może być więc dowodem na osiągnięcie przez posadzkę z ogrzewaniem podłogowym zbyt wysokiej temperatury, co z kolei może powodować odspojenia podłogi drewnianej od wylewki.

Ważna uwaga!!

Przed zamontowaniem plomby należy w obecności świadków wykonać fotografię plomby, aby udowodnić jej nienaruszony stan w momencie montażu. Zalecamy montowanie plomb na każdym obwodzie grzewczym.

Jakie zadanie ma plomba termiczna pod parkiet?

Plomba termiczna pod parkiet to element, który przydaje się przy weryfikacji poprawności działania ogrzewania podłogowego. Pozwala sprawdzić, czy instalacja nie przegrzewa parkietu, ponieważ zbyt wysoka temperatura posadzki może prowadzić do jej pękania lub rozwarstwiania. Plomby są pewnego rodzaju termometrem, który będzie wskazywać wyłącznie najwyższą zanotowaną wartość. Jeśli więc temperatura gwałtownie spadnie, to plomba nadal wskaże najwyższą zmierzoną temperaturę.

Urządzenie to wykorzystuje się w różnego rodzaju drewnianych posadzkach. Ustalając wartość temperatury paneli, można precyzyjnie określić stan instalacji ogrzewania podłogowego. To bardzo istotne, ponieważ może ona działać w ściśle określonych wartościach. Temperatura nie powinna przekraczać 26 stopni Celsjusza.

O czym pamiętać przy montażu plomby termicznej pod parkiet?

Przed zakupem plomby termicznej, warto sprawdzić, czy działa ona właściwie. Przede wszystkim trzeba upewnić się, że nie była używana. W tym celu na powierzchni produktu nie powinno być przebarwień ani wskazanej żadnej temperatury. W razie wątpliwości można sfotografować stan plomby przed jej zastosowaniem.

Dopiero po upewnieniu się, że stan tego produktu nie jest naruszony, można zabrać się za montaż. Pierwszy krok polega na przeklejeniu plomby do deski od spodu w jej środkowej części. Następnie należy sprawdzić, czy urządzenie jest stabilnie zamocowane. Wierzchnia warstwa plomby musi być pokryta nielepiącym się materiałem – najlepiej fragmentem folii lub papieru. Ta to pewność, że pomiar będzie dokładny i precyzyjny. Całą deskę można zakleić taśmą klejącą i pokryć klejem. Taka konstrukcja może zostać przyklejona do betonowej warstwy wylewki. Żeby odczytać pomiar plomby, trzeba oderwać taśmę od deski. Warto jednak mieć na uwadze, że plombę najlepiej jest umieszczać w każdym pomieszczeniu, gdzie znajduje się podłogowa instalacja grzewcza. Tylko wtedy można sprawdzić, czy działa właściwie i została należycie zamontowana.

W sklepie Profi Parkiet sprzedajemy wyłącznie sprawdzone plomby termiczne. Kompleksowo podchodzimy do świadczonych usług, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości służymy doradztwem – zarówno przy wyborze plomby, jak i sposobie jej montażu. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania całego asortymentu z naszej oferty. Zapewniamy, że każda z plomb jest nowa i wykonana z najwyższą starannością. Przekłada się to na uzyskanie dokładnych pomiarów.

Instrukcja montażu plomby termicznej

Plomby termiczne pod parkiet

Przyklej plombę termiczną do spodniej strony deski

Plomby termiczne pod parkiet
Plomby termiczne pod parkiet

przykryj plombę nielepiącym się fragmentem folii lub papieru

Plomby termiczne pod parkiet
Plomby termiczne pod parkiet

Całość zaklej taśmą klejącą stroną z klejem do deski

Plomby termiczne pod parkiet

Tak przygotowaną deskę przyklej do szlichty

Plomby termiczne pod parkiet

W celu odczytu pomiaru zerwij z deski taśmę klejącą

Plomby termiczne pod parkiet
Plomby termiczne pod parkiet